محصولات

سامانه دیسپچینگ:

سامانه دیسپچینگ با هدف تسهیم و توزیع مبالغ مشتریان متفاوت از مبدا یک بانک به مقصد تمامی بانکهای عضو شبکه شتاب طراحی و تولید شده است. این سامانه قابلیت پشتیبانی از تمام حالتهای انتقال وجه (به صورت کارتی و یا ساتنا و پایا و انتقال وجه داخلی) را داراست و می تواند پس از مشخص شدن سناریوهای متفاوت پرداخت و اعمال شرطهای هر سناریو ، نسبت به توزیع وجوه از استخر پول اقدام نماید. این سامانه قابلیت دریافت دستورات از طریق وب سرویس را داراست و می تواند به صورت مستمر عمل توزیع وجوه را تکرار نماید.

سامانه وصول آنی قبوض جرائم راهنمایی و رانندگی:

هدف از راه اندازی این سیستم، ایجاد سامانه یکپارچه جهت وصول قبوض راهنمایی و رانندگی و ارائه خدمات به مشتریان بانک و پلیس راهور ناجا است. این سرویس تراکنشهای پرداخت قبوض جرائم راهنمایی و رانندگی انجام شده از تمامی درگاههای بانکی را جمع آوری و تجمیع نموده و سپس بر اساس پرتکل تعیین شده بین بانک و پلیس راهور ناجا، وصول آنرا اعلام می¬کند. لذا طبق استاندارد های تعریف شده، پلیس راهور ناجا نسبت به تسویه بدهی مشتری به صورت آنی اقدام نموده و مشتریان به سرویس خود را دریافت خواهند نمود.

سامانه وصول آنی قبوض همراه اول:

هدف از راه اندازی این سیستم، ایجاد سامانه یکپارچه جهت وصول آنی قبوض همراه اول و ارائه خدمات به مشتریان بانک و شرکت خدمات شهری طرف قرارداد با بانک است. این سرویس تراکنشهای پرداخت قبوض همراه اول انجام شده از تمامی درگاههای بانکی را جمع آوری و تجمیع نموده و سپس بر اساس پرتکل تعیین شده بین بانک و شرکت همراه اول، وصول آنرا اعلام میکند. لذا طبق استاندارد های تعریف شده، شرکت همراه اول نسبت به تسویه بدهی مشتری به صورت آنی اقدام نموده و مشتریان به صورت آنی سرویس خود را دریافت خواهند نمود.

سامانه پیوند:

هدف از راه اندازی این سیستم، ایجاد سامانه‏ای جهت نگاشت شماره کارت با شماره موبایل مشتری، از طریق وب سرویس سامانه پیوند می‏باشد. به وسیله این سامانه، مشتریان بانک می‏توانند از طریق پورتال بانک (سامانه پیوند) و به شکل آنلاین، نسبت به ثبت شماره موبایل و شماره کارت‏های بانک حکمت در سامانه اقدام نمایند. این سامانه بر روی بستر اینترنت و از طریق پورتال بانک در دسترس مشتریان قرار می‏گیرد و مشتریان بانک می‏توانند با استفاده از شماره موبایل و دریافت کد تاییدیه وارد سامانه شده و نسبت به ثبت شماره کارت‏های بانک خود اقدام نمایند.

سامانه گزارش واریزی شاپرک:

هدف از راه اندازی این سیستم، ایجاد سامانه ای یکپارچه جهت گزارش وجوه واریزی شاپرک به حساب پذیرندگان در هر سیکل می باشد. به وسیله این سامانه، مشتریان بانک (دارندگاه دستگاه¬های کارتخوان فروشگاهی که حساب تسویه آنها نزد بانک است) می توانند به سامانه مراجعه نموده و مبلغ واریزی شاپرک در هر سیکل را مشاهده نمایند. سپس با انتخاب هر مبلغ، میتوانند ریز تراکنشهای تسویه شده را مشاهده نمایند. ضمنا با استفاده از اطلاعات سامانه مذکور امکان تهیه گزارشات مربوط به پذیرندگان، کارمزد شاپرکی و ... توسط بانک ایجاد می گردد.

سامانه ثنا (ثبت نرخ ارز) در درگاه معاملات ارزی:

هدف از راه اندازی این سیستم، ایجاد سامانه‏ای جهت ثبت نرخ ارز در درگاه معاملات ارزی، با استفاده از وب سرویس ارائه شده توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی می‏باشد. به وسیله این سامانه، کاربر بانک می‏تواند از طریق این پورتال، نسبت به ثبت نرخ ارزهای مشخص شده در درگاه اینترنتی معاملات ارزی اقدام نموده و سایر بانک‏ها از طریق درگاه اینترنتی معاملات ارزی می توانند نرخ ارز اعلام شده توسط این بانک را مشاهده و در صورت نیاز اقدام به مذاکره جهت خرید یا فروش ارز نمایند.

سامانه استعلام توسط سوئيچ پيام الکترونيک دولت (سپاد):

هدف از راه اندازی این سیستم، ایجاد سامانه‏ای جهت استعلام وضعیت دوره خدمت، با استفاده از وب سرویس سامانه سپاد می‏باشد. به وسیله این سامانه، کابر می‏توانند از طریق پورتال و به شکل آنلاین، نسبت به استعلام و بررسی اصالت گواهی مورد نظر اقدام نموده و بانک نیز با استفاده از سامانه طراحی شده امکان مشاهده سابقه تمامی استعلام‏های صورت گرفته از طریق پرتال بانک را نیز دارد. ضمناً این سامانه بر روی بستر داخلی و از طریق پورتال جامع در دسترس کاربر شبعه قرار می‏گیرد و با استفاده از شناسه ملی و درج محتوای تصویر امنیتی نشان داده شده در پورتال، می‏توانند نسبت به استعلام وضعیت نظام وظیفه اقدام کنند.

سامانه فروش شارژ آنلاین سیم کارتهای اعتباری تلفن همراه:

هدف از راه اندازی این سیستم، ایجاد سامانه ای یکپارچه جهت فروش شارژ سیم کارت اعتباری به مشتریان بانک و دارندگان کارت های عضو شتاب می باشد. به وسیله این سامانه، مشتریان بانک می توانند شارژ تلفن همراه اعتباری خود را به مبلغ دلخواه انتخاب نموده و نسبت به شارژ سیم کارت خود به صورت آنی و یا دریافت فایل شارژ اقدام نمایند. این سامانه بر روی بستر اینترنت در دسترس مشتریان قرار می گیرد و تمامی مشتریان با کارت آن بانک و یا کارت های عضو شتاب می توانند نسبت به انجام خرید شارژ اقدام نمایند.

سامانه استعلام قبوض :

این سامانه وظیفه تجمیع سرویس استعلام قبوض و ارائه آن به ابزارهای بانکی مانند موبایل بانک، اینترنت بانک، خودپرداز و ... را دارد.

برنامک رمز ساز (OTP App) :

هدف از راه اندازی این سیستم، ایجاد سامانه‏ای جهت تولید رمزهای یک بار مصرف، و افزایش امنیت رمز مشتریان بانکهاست. سامانه مذکور قابلیت اتصال به انواع سوئیچ بانکی را داراست.

وب سایت بانکی و بیمه و تجاری (CMS) :

هدف از راه اندازی این سیستم، ایجاد سامانه یکپارچه جهت مدیریت صفحات سایت بانک و ارائه خدمات به مشتریان بانک و شرکتهای طرف قرارداد با بانک، می باشد، به گونه ای که در هر حال بتوان بدون نیاز به تغییرات در ساختار وب سایت، مطالب و محتوی آن را تغییر و یا افزایش داد.

سامانه دلیوری :

سامانه دلیوری، سامانه ای یکپارچه و جامع متشکل از App گوشی های اندروید و IOS برای مشتریان نهایی و توزیع کنندگان و نیز Backoffice و Backend برای سرویس دهی به App و کاربران سیستم می باشد. این سامانه جهت مکانیزاسیون فرآیند توزیع محصولات در جامعه آماری فروشندگان، مصرف کنندگان بزرگ و مصرف کنندگان خرد طراحی، توسعه و تولید شده است.

سامانه پرداخت یاری (مورد نیاز بانکها):

هدف از راه اندازی این سیستم، ایجاد سامانه‏ای جهت تسهیم پرداختیهای پرداخت یاران به پذیرندگان می¬باشد. این سامانه بر اساس مستندات ارائه شده از سوی شرکت شاپرک طراحی و تولید شده است و می بایست در محیط بانک نصب و راه اندازی گردد تا شرکت شاپرک بتواند بر حسابهای پرداخت یاران دسترسی و کنترل داشته باشد.

سوئیچ پرداخت یاری :

این سامانه براساس وظایف و مسئولیتهای تعیین شده توسط شرکت شاپرک برای شرکت¬های پرداخت یار طراحی و تولید شده است و تمامی فرآیندهای لازم جهت تعریف پذیرنده در شاپرک، تعریف ترمینال در PSP، ارائه درگاه پرداخت الکترونیکی (IPG)، تسویه وجوه پذیرندگان، تسهیم وجوه پدیرندگان، گزارشات پذیرندگان، گزارش تراکنشها و ... را پشتیبانی می کند. و در حال حاضر به عنوان سوئیچ پرداخت یاری شرکت نارنج فعال می¬باشد.

سامانه تسهیم کارمزد عملیات :

این سامانه وظیفه مدیریت پذیرندگان و محاسبه و تسهیم کارمزد حاصل از تراکنش های ابزار بانکی مانند دستگاههای خودپرداز را دارد. به صورتیکه نرخ تسهیم طرف های قرارداد در اطلاعات پایه تعریف شده و سیستم به صورت خودکار و بر اساس سناریو مشخص روزانه کارمزد تمامی پذیرندگان و شرکاء طرف قرارداد را محاسبه و نسبت پرداخت آن اقدام می کند. ضمناً وظیفه تولید تمامی گزارشات مربوط به این کسب و کار بر عهده این سامانه می باشد.

سامانه مدیریت خودپرداز :

این سامانه وظیفه مدیریت خودپردازهای خارج از شعب بانک و کنترل فرآیند پول گذاری و پرستاری آنها را بر عهده دارد. ضمناً با توجه به وضعیت صندوق دستگاهها و با توجه به اطلاعات دریافت شده از سوئیچ بانک، اقدام به تشخیص و اعلام مغایرت تراکنش، کسری و فزونی صندوق نموده و تمامی اسناد مورد نیاز جهت ثبت و حسابداری بانکی را صادر می کند.

سامانه مغایرت گیری تراکنشها :

این سامانه وظیفه بررسی روزانه مغایرتهای بین سوئیچ شتاب و سوئیچ بانکی را برعهده دارد. ضمناً وظیفه تولید اسناد رفع مغایرت، فرمهای مورد نیاز شتاب و مکاتبه با شتاب نیز بر عهده این سامانه می-باشد.

کیف پول و اپلیکیشن پرداخت :

این اپلیکیشن در گروه اپلیکیشن های پرداخت قرار دارد و بر اساس مفاهیم پراخت با QR طراحی شده است. یکی از پایه های اصلی این سامانه ایجاد ماهیت کیف پول بوده و در حال حاضر با نام تجاری "ناروین" فعال می باشد. سرویس هایی نظیر ایجاد فروشگاه، پرداخت با QR ، انتقال وجه، استعلام و پرداخت قبوض، فروش شارژ تلفن همراه، فروش بسته اینترنت، فروش بلیت اتوبوس و ... از خدمات اصلی اپلیکیشن می باشد.

اپلیکیشن بازاریابی فاران :

این سامانه جهت بازاریابی مکانیزه دستگاههای کارتخوان و درگاههای الکترونیک طراحی شده است. در این اپلیکیشن اطلاعات مشتری به اضافه تصویر مدارک مورد نیاز دریافت شده، اطلاعات مربوط به سرویس درخواستی دریافت شده و پس از تایید در پنل ادمین نسبت به ارائه سرویس درخواستی اقدام می گردد. ضمناً مراحل تایید و ارائه سرویس در هر مرحله به بازاریاب و مشتری اطلاع رسانی می گردد.

سامانه بانک پرداخت :

سامانه بانک پرداخت وظیفه ثبت پرداخت خودکار قبوض مشتریان را دارد و بر اساس نیاز مشتریان نسبت به برداشت خودکار وجوه از حساب آنها و پرداخت قبوض مشتریان اقدام می کند. این سامانه به درخواست بانک اقتصاد نوین و برای پرداخت خودکار قبوض طراحی شده است، ولی امکان انجام هر نوع عملیات بانکی و هر نوع پرداختی را دارد.

سامانه مدیریت حساب :

هدف از راه اندازی این سیستم، ایجاد سامانه‏ای هوشمند جهت مدیریت حسابهای شرکتها در بانکهای مختلف و نگهداشت آنها است. در حال حاضر این سامانه در بیمه مرکزی ج.ا.ا فعال است.

سامانه قبولی اتکایی ویرا :

کارکرد این سامانه، منطبق بر استانداردهای صنعت بیمه در حوزه بیمه اتکایی است. این سامانه بر اساس نوع رشته و شاخص¬های موجود در آن رشته نسبت به ثبت قبولی و ارائه گزارشات، مورد استفاده قرار می-گیرد.

سامانه جامع مدیریت تراکنش های قبوض:

هدف از راه اندازی این سیستم، ایجاد سامانه یکپارچه جهت مدیریت تراکنشهای پرداخت قبوض و ارائه خدمات به مشتریان بانک و شرکتهای خدمات شهری طرف قرارداد با بانک، جهت اعلام قبوض پرداخت شده و وضعیت پرداخت صورتحسابها است. تمامی تراکنشهای پرداخت قبوض از سوئیچ بانکی دریافت شده و مورد پردازش قرار می¬گیرند. پردازش تراکنشها بر اساس گروه بندی شرکتها و نرخ های تعریف شده در سیستم خواهد بود. سپس فایلهای استاندارد تولید شده بر روی پرتال قرارداده شده و شرکتهای خدمات شهری طرف قرارداد با بانک میتوانند با اتصال به پرتال، فایل تراکنشهای قبوض را دریافت نموده و به ارائه سرویس به مشتریان بپردازند. همچنین سرویس مذکور این قابلیت را به مدیریت شرکتهای خدماتی می دهد که بتوانند تاریخچه پرداختهای قبوض را در پرتال داشته باشند و در مواقع مورد نیاز مورد استفاده قرار دهند. ضمناً سیستم مذکور امکان ارائه صورتحساب را نیز به شرکتهای خدمات شهری خواهد داشت.

سامانه استعلام و پرداخت قبوض آنلاین:

هدف از راه اندازی این سیستم، ایجاد سامانه ای یکپارچه جهت پرداخت قبوض مشتریان بانک و دارندگان کارت های عضو شتاب بر روی سایت بانک و به صورت آنلاین می باشد. به وسیله این سامانه، مشتریان می توانند قبوض خدمات شهری خود را با استفاده از ورود شناسه قبض و شناسه پرداخت به سامانه مذکور اعلام نمایند و یا با استفاده از سرویس استعلام قبوض شناسه های خود را دریافت نمایند و پس بررسی صحت اطلاعات وارد شده و تائید آن، اقدام به پرداخت قبض خود نمایند. این سامانه بر روی بستر اینترنت در دسترس مشتریان قرار می گیرد و تمامی مشتریان با کارت آن بانک و یا کارت های عضو شتاب می توانند نسبت به انجام پرداخت قبوض خود اقدام نمایند.